Hračkymilovníci kreativní zábavy jistě ocení zip sáček jako pomocníka při ukládání hraček pro děti typu stavebnic. Výhodné je to zejména tam, kde si děti hrají s malými dílky, jako jsou kostičky Lega, papírové dílky puzzle, korálky, figurky Člověče nezlob se, karty a pexesa, nebo voskové pastelky. Uzavírací zip je bezpečný systém, jak zabránit poztrácení takových drobností, které pak můžete i snadno uložit např. do velké zásuvky pod postel.zboží na tržnici v plátěných pytlích
Trvanlivé potraviny – současným trendem zdravé výživy, zvláště v souvislosti s úbytkem přirozené imunity a s nárůstem infekčních respiračních chorob, se začínají hlásit o slovo trvanlivé potraviny. A to zejména v přirozené podobě přírodní suroviny ve formě plodů. Dnes se vyplatí investovat do většího nákupu v prodejnách zdravé výživy a zásobovat domácnost mákem, ořechy, luštěninami, celozrnnými obilovinami, instantními bezlepkovými kašemi, bezlepkovou moukou, sušeným ovocem atp. Zip sáčky jsou pro takové účely naprosto ideálním médiem, můžete v nich uchovávat na dlouhou dobu cokoli, vytlačíte z nich přebytečný vzduch a snadno je poskládáte do úložných prostor.
Zásilky – sáčky se zipem se již řadu let úspěšně využívají v e-shopech pro odesílání nejrůznějšího sortimentu výrobků, nejčastěji textilu, drobného dárkového zboží, knih, kalendářů a časopisů a čehokoli, co by mělo být při transportu chráněno před vlhkostí a prachem. kukuřice v plastovém pytliTo samé platí samozřejmě i pro odesílání zásilek na úřady a pro maloobchodní soukromý sektor. Zip sáček vložený do papírové obálky nebo krabice je důkladnou pojistkou proti poškození zásilky.
Pomocník v kuchyni – jeden z nejrozšířenějších segmentů využití zip sáčků je příprava a ukládání pokrmů. Můžeme je mít k dispozici pro uzavření surovin při jejich drcení (sušenky, ořechy, ztvrdlé sypké potraviny), pro ukládání surovin i hotových jídel do mrazáku nebo do chladničky, pro ochranu potravin před nepříjemným zápachem (olomoucké tvarůžky), pro míchání sypkých i tekutých surovin, pro výrobu zmrzliny a ovocné dřeně a pro mnoho dalších způsobů využití.