perla3.jpg


Společný výlet na podzimní veletrh technických novinek jste naplánovali na sobotu. To váš vnuk nemusí do školy a tak budete mít na jeho prohlídku celý den. Stejně jako vy, je i on technicky zaměřen a po prázdninách se chystá studovat průmyslovou školu. Zajímá se o všechny technické novinky.
Hned po vstupu do pavilonu vás zaujaly 3D tiskárny, které jste konečně mohli pozorovat při tisku.
tlaková tiskárna
A nestačili jste se divit, co všechno je možné jejich prostřednictvím natisknout. Jako naprostá novinka byla vystavena i 3D pera – kterými se dá posunout hranice tvoření do další dimenze. Kreslit se s nimi dá trojrozměrně. To vašeho vnuka nadchlo.

Pozorně se je prohlížel a využil možnosti si jej vyzkoušet. Náplně se do něho dodávají v mnoha odstínech, takže si model můžete nakreslit z několika různých barev.  3D pero funguje na stejném principu jako 3D tiskárna a s jeho pomocí je možné vytvořit opravdu zajímavé prostorové objekty.

Po návratu z veletrhu jste k vnukovým narozeninám objednali nejnovější typ 3D pera, kterým jste ho chtěli překvapit:
1/ má automatické nastavení teploty podle použitého plastu
2/ regulace rychlosti umožňuje lepší ovládání kreslení
3/ vyhřívání je integrované v trysce, což umožňuje lepší kontrolu teploty
4/ inteligentní úsporný režim, který se spustí vždy po pěti minutách nečinnosti
5/ tenká vstupní struna s průměrem 1,75 milimetru umožňuje lepší a jednodušší manipulaci s perem
3D šestiúhelníky
Tato nejnovější verze 3D pera má automatickou regulaci teploty podle materiálu, takže již není nutné nastavovat, který materiál budete používat. Prostě se použije struna a pero samo pozná, zda se jedná o ABS či PLA. Podle toho nastaví tu správnou teplotu. A je už jenom na vnukovi, co s 3D perem vytvoří. Snadno, rychle a v pohodlí svého pokoje.

Inspirací na dárek pro vnuka bylo předvedení 3D pera na technickém veletrhu
Ohodnoťte příspěvek