V Česku se to náruživými luštiteli křížovek jen hemží. Každý z nás si asi někdy v životě zkusil vyluštit nějaký ten rébus, a někomu to šlo lépe, jinému o něco hůře. Přesto ale odborníci nedají na křížovky dopustit a tvrdí, že se jedná nejen o vynikající relax, ale také si tím dotyčný procvičuje mozek a paměť, což se především ve vyšším věku výborně hodí. Přesto ale dnešní doba již těm klasickým doplňovačkám příliš nepřeje. Vývojáři zřejmě přišli na to, že u klasické křížovky člověk dostatečně nezrelaxuje a nepředejde tím stresu.

 noviny

Naprostým fenoménem poslední doby jsou takzvané antistresové omalovánky! Je to naprosto klasická brožovaná knížka s množstvím velice detailních obrázků, které jsou pochopitelně černobílé a na uživateli je si jednotlivé obrázky vybarvit podle vlastního vkusu. Jedná se o antidepresivní činnost, která má v člověku rozdmýchat plamínek spokojenosti a vyrovnanosti, bez nutnosti požívání léků nebo alkoholu.

 pastelky

PŘEPRACOVANOST?

Lidé na celém světě jsou čím dál tím přepracovanější a unavenější, neustále někam pospíchají a nemají čas ani na sebe ani na své blízké. Ve chvíli, kdy se na světový i tuzemský trh dostaly tzv. omalovánky pro dospělé, byly v ten moment odsouzeny k záhubě. Opak byl ale pravdou! Lidé jim naprosto propadli a nyní si někteří z nich nedovedou představit den bez toho, aby si alespoň jeden obrázek denně nevymalovali.

 

NÁVRAT DO DĚTSKÝCH LET

Může se to zdát na první pohled bizarní a nesmyslné, ale vidět v dnešní době dospělého člověka s pastelkami a knihou omalovánek není vůbec nic neobvyklého. Lidé po staletí zkouší nejrůznější triky k povzbuzení ducha a odbourání stresu a za tímto účelem mnohdy polykají hrstky tabletek nebo popíjejí alkohol. Tato převratná novinka je naprosto neškodná, finančně nenáročná, nikoho a nic neničí a naopak povzbuzuje na těle i na duši!

Křížovkám už odzvonilo!
Ohodnoťte příspěvek
Summary