Jestliže se chystáte na stavební úpravy vašeho domu nebo jste přímo majitelem stavební firmy, určitě se neobejdete bez jedné jednoduché věci. Tím je stavební lešení.
·        Práce ve výškách byla pro člověka vždy velice nebezpečnou, proto se snažil si ji usnadnit tím, že se nějakým způsobem jistil.
·        Zprvu to bylo pomocí obyčejných silných lan, na která později přidal prkénko.
               Vznikla velice primitivní konstrukce, která spíše připomínala jednoduchou     
               dětskou houpačku.
·        Ta se později zdokonalila natolik, že vznikla bezpečná konstrukce z dřevěných https://www.firmy.cz/Obchody-a-obchudky/Prodejci-stavebnin/Prodejci-stavebnich-prvku/Okna-a-dvere/Drevena-okna prken a kovových trubek.

dělníci

Trubkové lešení je vhodné
–         při zateplení domu
–         pokud potřebujete dát domu novou fasádu
–         při výměně oken.

Stejné potřebné a nezastupitelné je i při stavbě zcela nové budovy. Tento nenahraditelný pomocník dokáže zpřístupnit veškerá místa na jakémkoliv domě. Kromě toho má i tu výhodu, že se přizpůsobí jakémukoliv povrchu. Například i stráni, na kterou by bylo problémem instalovat obyčejný žebřík.

Spolupráce, bez které to nejde

Jestliže se chystáte na práci ve výškách, pak stačí najít vhodnou firmu, které sdělíte potřebné informace. V krátké době obdržíte dokumentaci a po vzájemné dohodě se může přistoupit k tomu nejdůležitějšímu – stavbě samotné konstrukce.
o   Kromě toho je firma schopná zajistit nejen dovoz všech potřebných dílů, ale i samotnou montáž.

konstrukce

V rámci bezpečnosti práce je určitě vhodné nechat stavbu lešení na odbornících, kteří jsou řádně proškoleni a mají velké zkušenosti. Ručí nejen za naprostou bezpečnost při pozdější práci svých kolegů – řemeslníků, ale rovněž se na ně můžete spolehnout při dodržení sjednaných termínů. A to je pro stavitele důležité. Konkurence stavebních firem je velká a určitě při výběru každý zákazník zjišťuje, jak je která firma spolehlivá. A pokud se zdrží hned na počátku, už se pak těžko dohání čas.